Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

14 kwietnia 2021 dokonaliśmy rozstrzygnięcia kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie organizowanym przez AZS biorą udział uczniowie szkół podstawowych z Piekar Śląskich. W tym roku uczestnicy przygotowali do recytacji utwory literackie związane z  tematem rodziny : "Mój dom, moja rodzina w poezji lub prozie polskich twórców".

Konkurs

Ze względu na trudną sytuację pandemiczną wydarzenie miało inny charakter niż dotychczas. Uczniowie przesłali nagrane filmiki, na których recytują utwory. Nowa formuła z jednej strony pozwoliła na wykorzystanie różnych środków nowoczesnej technologii, z drugiej natomiast postawiła uczestników konkursu przed zadaniem zmierzenia się z kamerą, ale bez udziału publiczności.

Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziało aż 27 uczniów, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III oraz IV - VIII. Uczestnicy reprezentowali MSP nr 1, MSP nr 9, MSP nr 11, MSP nr 14 i ZSP nr 2. W tym roku w skład jury weszli poloniści z naszej szkoły. Recytacje oceniły zatem panie: Barbara Pielka, Beata Kandzia - Pytlik oraz Ewa Prus. Uczestnicy konkursu przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli teksty liryczne i prozatorskie, które ukazują wiele odcieni relacji rodzinnych. Wiersze, przeważnie współczesne, przybliżają obraz rodziny często z humorem, ale przede wszystkim z ciepłem, które tak pięknie oddali  w swoich interpretacjach młodzi recytatorzy z Piekar Śląskich.

 

Poniżej prezentujemy wyniki tegorocznej edycji konkursu:

Klasy: I - III

I miejsce:  Karol Figura MSP nr 1

II miejsce: Łucja Machnik MSP nr 1

III miejsce ex aequo: Joanna Idasiak MSP nr 1 i Zuzanna Dworakowska MSP nr 1

 

Klasy: IV - VIII

I miejsce:  Amelia Kostrzewska MSP nr 11

II miejsce:  Iga Mazur MSP nr 11

III miejsce:  ex aequo: Lena Łach MSP nr 14 i Lena Zahajkiewicz MSP nr 11

Wyróżnienia: Jagoda Półtorak MSP nr 9 i Magdalena Biskup MSP nr 11.

 

Laureatom oraz wyróżnionym recytatorkom gratulujemy, natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w tegorocznej edycji naszego konkursu oraz za niezwykłe, pełne emocji interpretacje polskich utworów o rodzinie. Składamy również podziękowania nauczycielom, którzy pomogli przygotować się uczniom do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszego wydarzenia.

Zamieszczamy filmiki nagrodzonych uczestników i zachęcamy wszystkich do wysłuchania pięknych recytacji dzieci i młodzieży.

Za rok zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z Piekar Śląskich do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu recytatorskiego.