Wizyta w Parlamencie Europejskim

MENU

Zamknij
Wizyta w Parlamencie Europejskim

Ewelina Koszentka i Mateusz Poniszowski, tegoroczni maturzyści, oraz ich opiekun, Pani Kamila Swoboda, wzięli udział w wycieczce do Brukseli, która była nagrodą za zdobycie 3 miejsca w grze miejskiej Fair Train 2015.

Podczas tej niezapomnianej przygody uczestnicy wyjazdu mieli wyjątkową okazję do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego. Fundatorem nagrody jest Pan Jan Olbrycht, europoseł w PE, który gościł uczniów i ich opiekunów w swoim biurze znajdującym się w gmachu parlamentu, a następnie zorganizował dla nich wykład na temat zasad funkcjonowania tej instytucji. Dzięki jego obecności wszyscy zaproszeni goście mogli dotrzeć do sal konferencyjnych i innych części budynku, niedostępnych dla przeciętnych zwiedzających.

Uczniowie mieli ponadto okazję obejrzeć Muzeum Wojskowości w Brukseli, miło spędzili czas na podziwianiu  starego miasta oraz posmakowali słynnych belgijskich pralinek czekoladowych.

Wszyscy wrócili w doskonałych nastojach, mimo trudów długiej podróży. Już teraz warto pomyśleć o kolejnej edycji gry miejskiej, poczynić przygotowania i zawalczyć o nagrodę. Zachęcamy uczniów do zainteresowanie się tą tematyką.

Back Top